Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

7 základních finančních osobních tipů

Vydělejte více peněz.

Musíte být schopni vydělat více peněz než loni. Pokud to budete dělat každý rok, kdy pracujete, skončíte v pořádku.

Investujte 10 % své výplaty před čímkoli jiným. Využijte třeba penzijní připojištění nebo průběžné nakupování podílových fondů, či přímo akcií. Automaticky investujte 10 % toho, co vyděláte, pro svou budoucnost. Odchod do důchodu bude největším nákupem, který kdy uděláte, nezapomeňte se na něj náležitě připravit.

Připravte se na nejhorší.

Nevynechávejte pojištění a nezapomeňte na pohotovostní fond. Měli byste mít pojištění invalidity, životní pojištění, pojištění auta, zdravotní pojištění a pojištění domácnosti. Jako pohotovostní fond byste také měli mít na spořicím účtu hotovost ve výši alespoň tříměsíčních výdajů.

Sledujte své peníze.

Použijte některou z milionu bezplatných aplikací pro sledování peněz a zjistěte, za co utrácíte. Velmi rychle zjistíte, zda utrácíte peníze za nesmysly, nebo za věci, kterých si skutečně vážíte.

Buďte trpěliví.

Peníze sice rostou na stromech, ale stromům trvá dlouho, než vyrostou. Prostě tu malou díru v zemi zalévejte a jednoho dne se dočkáte.

Nepůjčujte si peníze na nákup něčeho, co vám peníze nevydělá.

Nekupujte si auto na půjčku, protože hodnota aut klesá. Nekupujte si oblečení na kreditní kartu, protože hodnota oblečení klesá. Pokud nekupujete nemovitost nebo podnik, pravděpodobně byste si neměli půjčovat peníze.

Utrácejte peníze.

Život se má žít. Utrácejte peníze za to, na čem vám záleží. Cestujte po světě, kupte si pěkné boty a zajděte si na luxusní večeři. Jen nezapomeňte platit v hotovosti.

Komentáře jsou uzavřeny.