Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Bývalý zaměstnanec společnosti Apple obviněn ze zpronevěry 10 milionů dolarů

Bývalý zaměstnanec společnosti Apple byl obviněn z podvodu ve výši více než 10 milionů dolarů, kterého se dopustil tím, že bral úplatky, kradl zařízení a pral peníze, uvedla federální prokuratura.

Dhirendra Prasad, 52 let, pracoval 10 let jako nákupčí v oddělení Global Service Supply Chain společnosti Apple. Podle federálního trestního spisu, který byl zveřejněn v pátek, zneužil svého postavení k podvodům v několika schématech, včetně krádeží dílů a způsobení, že společnost zaplatila za zboží a služby, které nikdy neobdržela.

Soud umožnil federální vládě zabavit Prasadovi pět nemovitostí a finanční účty v hodnotě asi 5 milionů dolarů a vláda usiluje o to, aby si tento majetek ponechala jako výnos z trestné činnosti, uvedla v tiskové zprávě americká prokuratura v San Jose.

Prasad se má příští čtvrtek dostavit k soudu, aby se zodpovídal z obvinění z účasti na spiknutí za účelem spáchání podvodu, praní špinavých peněz a daňových úniků. Není jasné, zda si najal právníka. Uvedené telefonní číslo na něj bylo odpojeno.

Dva majitelé dodavatelských společností, které obchodovaly se společností Apple, se přiznali ke spiknutí s Prasadem za účelem spáchání podvodu a praní špinavých peněz, uvedla prokuratura.

Prasad se má příští týden ve čtvrtek poprvé dostavit k americkému okresnímu soudu v San Jose. Za podvody, praní špinavých peněz a daňové úniky hrozí maximální tresty od pěti do dvaceti let, ale pokyny pro ukládání trestů a volnost soudců znamenají, že většina lidí odsouzených za podvody u federálního soudu dostane nižší než maximální trest.

zdroj: https://www.marketwatch.com/story/former-apple-employee-charged-with-defrauding-10-million-01647717055

Komentáře jsou uzavřeny.